Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Zakłada Materiałów Pędnych i Smarów współuczestniczy w projekcie pt.: „Krajowy Ośrodek Badawczy Inteligentnych Materiałów Kompozytowych” (numer RPMA01.01.00-14-9841/17) dofinansowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, którego beneficjentem jest Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

Celem projektu jest zbudowanie wysoce wyspecjalizowanego zaplecza laboratoryjnego, niezbędnego do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych dedykowanych do opracowania i badania innowacyjnych materiałów dla przemysłu lotniczego oraz sektorów wysokiej technologii. Głównym celem badawczym jest opracowanie inteligentnego poszycia dla statku powietrznego ze zintegrowaną w powłoce kompozytowej warstwą komunikacyjną oraz niezbędnymi czujnikami wielkości fizycznych. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE (kliknij tutaj)

 

KOBIMK Tabliczka

Wynalazek „Układ do badań porównawczych paliw lotniczych” uzyskał wyróżnienie w V edycji konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, którego organizatorem był Dziennik Gazeta Prawna. Celem konkursu była promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego polskich wynalazców. Tegoroczna edycja dotyczyła wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP w latach 2015 i 2016.

W V edycji konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, z grona zgłoszonych wynalazków wybrano trzy wynalazki, które zostały nagrodzone I, II i III miejscem oraz trzy wynalazki, które otrzymały wyróżnienie. W gronie wyróżnionych, znalazł się wynalazek „Układ do badań porównawczych paliw lotniczych” zespołu z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w składzie: dr inż. Bartosz Gawron, dr inż. Wojciech Dzięgielewski, dr inż. Jarosław Sarnecki, Andrzej Kosiak.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali 29 czerwca 2018 r.
w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. W imieniu zespołu
z ITWL wyróżnienie odebrał dr inż. Bartosz Gawron.

Wynalazek „Układ do badań porównawczych paliw lotniczych” zdobył już wcześniej wiele cennych nagród: złoty medal na targach INTARG 2016, złoty medal na tragach BRUSSELS INNOVA 2015, srebrny medal na targach iENA” 2015 oraz nagrodą specjalną targów „TECHNICON-INNOWACJE” 2015.

 

Dyplom Eureka

Laboratorium Zakładu Materiału Pędnych i Smarów uzyskało Certyfikat firmy Shell Aviation potwierdzający pozytywne przejście kontroli jakości przeprowadzonej przez firmę w dniach 23 i 24 kwietnia 2018 roku.

 

LMPiS certyfikat Shell Aviation

Na skróty

Nasz Instytut

maly

Posiadane certyfikaty

Certyfikaty

ISO

AQAP